Harry Potter
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na Harry Potter forum! Nadam se da cete uzivati :)
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Marija Juric-Zagorka =D

Go down 
+2
Sarahina
Luna
6 posters
Autor/icaPoruka
Luna
Hufflepuff Pride
Hufflepuff Pride
Luna


Broj postova : 184
Age : 29
Registration date : 04.08.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptysri ruj 03, 2008 3:44 pm

morala sam i ovu temu otvorit.. x.x
ugl... po meni najbolja hrvatska spisateljica ikad... Very Happy
procitala sam dosta njenih knjiga i moram priznat da su mi svi super... doduse ima nekih dosadnih dijelova, jer ipak je to pisano prije dva stoljeca, no unatoc tome...
ugl... ima josh koga da je prociato koju njenu knjigu?
[Vrh] Go down
Sarahina
Početnik
Početnik
Sarahina


Female Broj postova : 61
Age : 28
Dolazim iz: : Na oblacima, polagano plutam...
Registration date : 19.08.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptysri ruj 03, 2008 8:33 pm

jaaa!
prvi dio... gricke vjestice...
sad citam drugi... odlicno mi je... ima puno opisa, od pejzaza, do likova..., taman po mom ukusu
[Vrh] Go down
http://rwandi.blogspot.com
Alexandra
Administrator
Administrator
Alexandra


Female Broj postova : 436
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptyčet ruj 04, 2008 9:01 pm

eee i ja sam prochitala grichku vjeshticu Smile
super je .... totalno bajkovito Smile bash kako ja volim ...
[Vrh] Go down
https://harrypotter.forumhr.com
Luna
Hufflepuff Pride
Hufflepuff Pride
Luna


Broj postova : 184
Age : 29
Registration date : 04.08.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptypet ruj 05, 2008 3:02 pm

slazem se...
pogotovo kraj...
omg nisam mogla povjerovat da konacno postoji knjiga koja nema hepi end (ty G!! Very Happy)
[Vrh] Go down
Alexandra
Administrator
Administrator
Alexandra


Female Broj postova : 436
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptypet ruj 05, 2008 9:25 pm

meni je mama dala svoje knjige, ali su joj ostale josh kod moje majke i majka je (zbog naziva i crnih korica sa sablasnim maskama) mislila da se radi o "nekakvim charima" i josh je komshinica uvjeri da su to "sejtan knjige" i ona baci dvije xD tako da sam ja samo dvije prochitala ... 1 i 2 chini mi se ...
[Vrh] Go down
https://harrypotter.forumhr.com
Luna
Hufflepuff Pride
Hufflepuff Pride
Luna


Broj postova : 184
Age : 29
Registration date : 04.08.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptysub ruj 06, 2008 9:41 am

Laughing Laughing Laughing
i crnih korica sa sablasnim maskama
hmpf... to neka starija ili novija verzija... ja sam citala one ruzne debele s crvenim koricama... xD
njet fer.. xD
[Vrh] Go down
Alexandra
Administrator
Administrator
Alexandra


Female Broj postova : 436
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptysub ruj 06, 2008 1:52 pm

ove od moje mame su stareee ... ne znam chije je izdanje ... uglavnom korice su crne i imaju porculanske lutke bez ochiju i neke maske na sebi .... uglavnom dovoljno da sumnjive da ih majka zapali xD
[Vrh] Go down
https://harrypotter.forumhr.com
Lilly
Moderatorica
Moderatorica
Lilly


Broj postova : 471
Age : 29
Registration date : 23.07.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptysub ruj 06, 2008 3:45 pm

ahha...da lol i pokušala ..je..xd dojm je ti nise ih spasila...xd
i našla sam još jednu...xd....majka je negdje tutnula...xd .....
hahaah..nisam čitala..ja sam malo za ove..ne tako strašne knjige
[Vrh] Go down
Alexandra
Administrator
Administrator
Alexandra


Female Broj postova : 436
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptysub ruj 06, 2008 5:50 pm

aaa lazhesh da si nashla josh jednu!!!
ima da mi dash kad slijedechi put dodjem ...
[Vrh] Go down
https://harrypotter.forumhr.com
Lilly
Moderatorica
Moderatorica
Lilly


Broj postova : 471
Age : 29
Registration date : 23.07.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptysub ruj 06, 2008 9:45 pm

ne znam ja....to košta..mala
[Vrh] Go down
Alexandra
Administrator
Administrator
Alexandra


Female Broj postova : 436
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptysub ruj 06, 2008 11:50 pm

slazhem se i ja da koshta ... hajmo ovako ... ti meni knjige i ja nechu staviti tvoje degenaste slike na forum Laughing Razz

znash one gdje se ti rugash u kameru i bechish ochi? Razz Razz Razz
[Vrh] Go down
https://harrypotter.forumhr.com
Luna
Hufflepuff Pride
Hufflepuff Pride
Luna


Broj postova : 184
Age : 29
Registration date : 04.08.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptyned ruj 07, 2008 9:11 am

Lilly je napisao/la:
ahha...da lol i pokušala ..je..xd dojm je ti nise ih spasila...xd
i našla sam još jednu...xd....majka je negdje tutnula...xd .....
hahaah..nisam čitala..ja sam malo za ove..ne tako strašne knjige
oki, more meni neko prevest ovai prvi red? o.o

i GV nie nimalo strashna knjiga... obichan krimich s dozom ljubicha... i ofc poviesna knjiga...
[Vrh] Go down
Lilly
Moderatorica
Moderatorica
Lilly


Broj postova : 471
Age : 29
Registration date : 23.07.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptyned ruj 07, 2008 11:22 am

Alexandra je napisao/la:
slazhem se i ja da koshta ... hajmo ovako ... ti meni knjige i ja nechu staviti tvoje degenaste slike na forum Laughing Razz

znash one gdje se ti rugash u kameru i bechish ochi? Razz Razz Razz

ja ne znam da te slike postoje ni da su usliakne..ni da sam se ikako bečila.. Razz Mad
[Vrh] Go down
Alexandra
Administrator
Administrator
Alexandra


Female Broj postova : 436
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptyned ruj 07, 2008 2:43 pm

hihi Razz pokazhem ti kad dodjesh kod mene Wink
[Vrh] Go down
https://harrypotter.forumhr.com
Lilly
Moderatorica
Moderatorica
Lilly


Broj postova : 471
Age : 29
Registration date : 23.07.2008

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptyned ruj 07, 2008 7:44 pm

ne znam ja za te....................petljaš ti to..
[Vrh] Go down
elektra
Početnik
Početnik
elektra


Broj postova : 14
Age : 29
Registration date : 26.06.2009

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptypet lip 26, 2009 12:11 pm

ja sam pročitala čitavu gričku vješticu osim zadnjeg djela kojeg se ne mogu natjerati da ga pročitam... =(
ma nadam se da ću se nekako natjerati LOL
[Vrh] Go down
Penelope
Početnik
Početnik
Penelope


Female Broj postova : 4
Age : 32
Dolazim iz: : Finavir
Registration date : 30.12.2009

Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Emptysri pro 30, 2009 5:09 am

Pročitala Gričku vješticu[uključujući Tajnu Krvavog mosta], Viteza slavonske ravni, Plamene inkvizitore, Kamen na cesti, Republikance, Kći Lotršćaka, Kneginju iz Petrinjske ulice.
Ako sam još nešto, ne sjećam se.

Mariju Jurić Zagorsku poštujem radi njene borbe za položaj u tadašnjem muškom svijetu novinarstva te hrabrosti da domoljublje pokazuje u svojim romanima za vrijeme intenzivne hungarizacije. Također, njeni romani su mi uvelike razvedrili razdoblje od 2.-7. razreda, kada sam čitala iste romane po nekoliko puta.
U doticaj s njenim pisanjem sam došla u dobi od 9 godina, kada sam pročitala Gričku vješticu usporedno s Gospodarem Prstenova. Tek sam se tada zaista zaljubila u čitanje.
Doduše, smatram da sam sada na neki način 'prerasla' Zagorkino pisanje. Iz nostalgije sam se probala uhvatiti njenih romana ponovno, samo da bi mi zapleti djelovali šablonizirano - a pisanje s previše patosa i nepotrebnih pretjerivanja. Karakterizacija je plošna :/
Nekako mi smeta što dobar dio njenih romana ima u osnovi: glavni ženski lik koji je prkosan, ali osjećajan + mačo crnokosi mladić koji se zaljubi u glavnu, ali ne želi to priznati ni sebi ni drugima + društveno-politički problemi + crni konj + mlada zgodna plemkinja koja neprestano zavodi glavnog muškog lika + glavni ženski lik često bude osuđen radi hereze/protivljenja carskoj volji pa ju glavni muški spasi + glavni muški lik zamaskiran u viteza/inkognito dobročinitelj.
[Vrh] Go down
http://svijetknjiga.forumotion.net/portal.htm
Sponsored content





Marija Juric-Zagorka =D Empty
PostajNaslov: Re: Marija Juric-Zagorka =D   Marija Juric-Zagorka =D Empty

[Vrh] Go down
 
Marija Juric-Zagorka =D
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Harry Potter :: Zabava :: Knjige, stripovi itd.-
Forum(o)Bir: